Český svaz ochránců přírody Bory ZO 66/02

Odborné školení programu ČSOP „Formica“

Od 10. do 11.června 2006 připravila ZO ČSOP Bory základní odborné proškolení povinné pro realizátory projektů v programu Formica a zájemce o ochranu a mapování lesních mravenců.

Školení provedl Mgr. Milan Daďourek.

V sobotu dopoledne se uskutečnil úvodní blok věnovaný biologii lesních mravenců, stavbě mraveniště, teritoriu, životnímu cyklu, příčinám úhynu mravenců, možnostem péče, mapování mravenišť a základním postupům práce s mravenci.

Odpoledne se účastníci přesunuli na Přírodní památku Šebeň (kde je cca 1200 mravenišť Formica polyctena), kde si prakticky procvičili mapování a měření mravenišť a metody základní péče o mravence. Večer se uskutečnilo promítání o mravencích a beseda.

obrazek

V neděli dopoledne byly přednášky dokončeny a následovalo shrnutí přednášky. Pak účastníci obdrželi osvědčení o absolvování školení.

Školení proběhlo velmi intenzivním způsobem, jenž poskytl účastníkům nepřeberné množství informací. K dělné atmosféře školení přispěly časté dotazy a aktivní přístup účastníků. Ani menší počet účastníků neměl nepříznivý vliv na úroveň akce. Snad byli všichni s pobytem u nás spokojeni. Rádi jsme se s mladými přáteli lesních mravenců setkali. Těšíme se, že se toto školení za rok uskuteční u nás zase.

Fotografie ze školení

««« Předchozí text: OTEVŘENÍ NAUČNÉ STEZKY ŠEBEŇ Následující text: O otevření Naučné stezky Šebeň »»»

předseda Pavel Kříž | 20.6.2006 Út 20:35 | Naše činnost | trvalý odkaz | tisk | 2941x